Mishpatip_MainPic משפטיפ
Mishpatip_MainPic משפטיפ
פנייה לייעוץ אישי  ייצוג בהליכי גירושין טעונים

  במאמר הבא נסביר מדוע הליכי גירושין טעונים המלווים בתביעות לשון הרע והוצאת דיבה יכולים להסתיים בצורה הוגנת רק כאשר ישנו ייצוג של עורך דין מיומן ומקצועי.

  ייצוג בהליכי גירושין טעונים

  הליכי גירושין תלויים במידה רבה במידת הייצוג לה זוכים הצדדים.

  תוכן עניינים

  חלק מהליכי הגירושין עשויים לארוך שנים רבות וזאת בשל ייצוג לא מקצועי, לעומת הליכי גישור וגירושין המגיעים לקיצם בתום מספר דיונים בלבד.

  עוד יש להבחין בין הליכי גירושין המתנהלים בבתי הדין הרבניים לבין הליכים בבית המשפט לענייני משפחה. אל הנושאים הסבוכים ממילא של הליכי גירושין כגון שאלת המשמורת על הילדים, חלוקת הרכוש, תשלום דמי מזונות ועוד מצטרפים גם אלמנטים רגשיים. גירושין הוא לא הליך קל לאף אחד מהצדדים, כולל המכרים, החברים וכמובן בני המשפחה.

  הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הליכים מן הסוג הזה היא לערב אנשי מקצוע.

  שלבים לייצוג נכון במהלך גירושין

  1. ייעוץ והכוונה – בשלב הראשון של התמודדות מול הליכי גירושין דורשים ייעוץ והכוונה של עורכי דין. פנייה אל עורך דין וקבלת ייצוג הולם עשויים להבהיר את מצב הדברים עבור הצדדים המתגרשים ולהמליץ על דרכי פעולה יעילות.

  2. המלצות – במהלך הגירושין עולות לדיון שאלות חדשות ופתוחות המשליכות על כל אספקט בחיים. מטרתו של הייצוג היא לעמוד לצד המתגרשים ולספק להם פרספקטיבה מקצועית ואובייקטיבית.

  3. החלטות – בסוף התהליך מגיע השלב בו בו הצדדים צריכים לקבל החלטות אשר ישפיעו ישירות על עתידם.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   הקשר בין הליכי הגירושין לחוק לשון הרע

   הליכי גירושין טעונים באים לידי ביטוי לעיתים בהחלפת מידע טעון ברגשות והאשמות.

   במידע זה ניתן למצוא יסודות אשר יכולים להוות עילה לתביעת לשון הרע ולכן חשוב להתייחס עליו בזהירות. ראשית, חשוב להדגיש כי חוק לשון הרע מגדיר בסעיף 13 בצורה מדויקת את הפרסומים המותרים ואף קובע כי כל מסמך המוגש לצורך דיון חסין מתביעה.

   המטרה של סעיף זה בחוק לשון הרע היא להגן על בית המשפט ועל הצדדים מפני גרירה של משפטים נוספים.

   החוק מכיר בכך שהליכי הגירושין הטעונים מציפים טענות הפוגעות בזכות לשם טוב. יחד עם זאת, חוק לשון הרע מעמיד גם את הזכות הלגיטימית לחופש הביטוי והכל בכפוף לאינטרס הציבורי.

   המשמעות היא שבמהלך כל ההליך המשפטי מותר לכל אחד מהצדדים לפרסם פרטים אישיים על הצד השני לצורך הוכחת טענותיו. בנסיבות אלו חלות ההגנות על תביעות לשון הרע ועליהם מקפיד בית המשפט הקפדה יתרה.

   ממה מורכב ייצוג משפטי ראוי?

   הייצוג בהליכי גירושין טעונים חייב להתבסס על מיומנות ומקצועיות. מלבד חוק לשון הרע אשר עומד לדיון בכל הליך משפטי מורכב, עורך הדין המתמחה בלשון הרע צריך לדעת להציג בפני הלקוח את הנתונים באופן מדויק.

   מבחינתם של הצדדים העומדים מול גירושין טיעונים, הייצוג המשפטי הוא הדרך הנכונה להתגונן מפני השלכות בלתי הפיכות. הייצוג מספק ביטחון משפטי ונפשי והוא למעשה מתחיל הרבה לפני המשפט עצמו.

   הייצוג המשפטי הוא חלק מהמערכת הדמוקרטית

   כאשר אדם ניגש אל עורך דין לצורך קבלת ייעוץ על הליכי גירושין הוא מציג בפניו את הסיטואציה בצורה כללית.

   תפקידו של עורך הדין הוא לבחון את הסעיפים ואת הדינים הרלוונטיים, ולהמליץ על פעולה מתאימה. עורכי דין גם עשויים לזהות יסודות לתביעת לשון הרע, כמו במקרים בהם ישנה הוצאת דיבה או במקום העבודה או תחת מסגרת שהיא אינה הליך משפטי.

   הייצוג המשפטי הוא אינו פריבלגיה אלא חלק בלתי נפרד מהכלים העומדים לרשות אזרח במדינה דמוקרטית. עורכי דין צריכים להיות מעורבים מוקדם ככל האפשר בהליכי הגירושין, לתרום מניסיונם ומהידע שלהם ולהפעיל את האמצעים העומדים לרשותם על מנת לענות על האינטרס של הלקוח. רק ייצוג כזה יבטיח קיצור של הליכי הגירושין הטעונים והשגת המטרות המוגדרות.

   *אין בדברים המופיעים לעיל ובשאר התוכן באתר משפטיפ – Mishpatip כדי להחליף ייעוץ משפטי או חוות דעת משפטית. העושה שימוש בתוכן האתר, עושה זאת באחריותו.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-8053464 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף