Mishpatip_MainPic משפטיפ
Mishpatip_MainPic משפטיפ
פנייה לייעוץ אישי  אתר המוסד לביטוח לאומי – מדריך למשתמש

  מטרתו המרכזית של המוסד לביטוח לאומי היא לאפשר את קיומו הבסיסי של כל אדם. לעיתים, נקלע אדם לקושי מסוים אשר מונע ממנו להתקיים באופן מינימאלי.

  אתר המוסד לביטוח לאומי – מדריך למשתמש

  ישנם מקרים של בעיה זמנית כגון אבטלה וישנם מקרים של מצב נתון וקבוע כמו יציאה לגמלאות. כך או כך, זקוק האדם במצבים אלו לסיוע.

  אתר האינטרנט של ביטוח לאומי נותן שירותים רבים לאזרח, כפי שיוסבר להלן. האתר בנוי באופן ידידותי למשתמש ומאפשר קבלת מידע רב בקלות ובזריזות.

  תוכן עניינים

  ביטוח לאומי מפעיל תוכניות רבות עבור אוכלוסיות שונות כדוגמת קשישים, אמהות אחרי לידה, מובטלים, בעלי מוגבלויות וכדומה.

  ביטוח לאומי אינו מספק רק קצבות אלא גם מספק שירותים שונים של הכשרה מקצועית, תמיכה נפשית וחברתית ועוד.

  בעמוד הראשי של אתר האינטרנט של ביטוח לאומי ניתן למצוא את כל מגוון האוכלוסיות להן מסייע ביטוח לאומי. בחירה בכל אחת מן הקבוצות, מאפשרת לראות מהם השירותים שמציע ביטוח לאומי לאותה הקבוצה. נסקור עתה כמה דוגמאות.

  אוכלוסיית הגיל השלישי

  כניסה אל קבוצת הגיל השלישי פורסת בפני הגולש את כל הנושאים הרלוונטיים לאוכלוסייה זו. בין אם המדובר בסוגי קצבות שונות, בין אם המדובר בייעוץ ותמיכה ובין אם המדובר בשירותי סיעוד, הכול ניתן למצוא כאן. לחיצה על כל אחד מן הנושאים המפורטים, מובילה את הגולש אל פירוט ספציפי יותר של השירות.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   אוכלוסיית הגיל השלישי ומשפחתה מקבלת במסגרת ביטוח לאומי, שירותים של קבוצת תמיכה הבאה להעניק תחושת ביטחון ורוגע לאוכלוסייה זו:

   1. אלמנים ואלמנות – ביטוח לאומי מפעיל קבוצת תמיכה אשר מעניקה ליווי לאלמנטים ואלמנות באחת התקופות הקשות בחייהם. קבוצת התמיכה מונה עד 15 משתתפים אשר לכל אחד הזדמנות פז לשתף בתחושותיו ולקבל חיזוק מהחברים בקבוצה.

   2. תמיכה לגרושים וגרושות – אנשים בגיל השלישי יוצאים לגמלאות ומפסיקים לעבוד. מדובר בשינוי משמעותי ביותר בשגרת חייהם. יציאה לפנסיה וגירושין המתרחשים בו זמנית מלווים בצורך ברור לתמיכה ועזרה בתקופה זו. ביטוח לאומי פותח את האפשרות לקבלת העזרה החשובה הזו.

   3. מתן תמיכה למשפחות – לעיתים רבות, זקוקה משפחתו של הקשיש לסיוע בהתמודדות עם מחלתו או עם מצבו הנפשי. ביטוח לאומי מספק גם את השירות הזה למען קבוצת הגיל השלישי.

   אבטלה

   אחד המצבים הבעייתיים של האדם הוא מצב של אבטלה. במצב זה, לא יכול אדם לכלכל את עצמו ואת משפחתו ועל כן נזקק לעזרתו של ביטוח לאומי.

   לשם קבלת דמי אבטלה יש לבצע מספר פעולות מול שירות התעסוקה ומול ביטוח לאומי. כניסה אל הפונקציה הזו באתר האינטרנט, מסבירה צעד צעד את ההליך של קבלת דמי אבטלה.

   חשוב לפנות אל שני הגופים הללו מיד עם הפסקת העבודה שכן תקופת הזכאות מתחילה ביום ההרשמות ולא ביום הפסקת העבודה. יש הסבר מפורט באתר על כל המסמכים שיש לצרף לתביעת דמי אבטלה ועל תקופות הזכאות השונות.

   קבלת דמי לידה בזמן חופשת לידה

   נשים עובדות אשר יוצאות לחופשת לידה, ביטוח לאומי מעניק להן דמי לידה. אלו נועדו להחליף את שכרה של האם הטרייה בתקופת ההיריון והלידה.

   כניסה אל פונקציה זו באתר ביטוח לאומי, תלמד אותנו כל מה שעלינו לדעת על הגשת התביעה, תקופת הזכאות, אופן התשלום, פיצול חופשת לידה וכדומה.

   ניתן למצוא גם מידע על דמי לידה לאב. רבים אינם יודעים כי אבות זכאים להחליף את בת הזוג שלהם בחלק מחופשת הלידה ולקבל תשלום. ישנם תנאים שונים לעניין זה וכל הפרטים מצויים בדף הרלוונטי באתר.

   ישנן נשים אשר נאלצו להיות בשמירת היריון והן זכאיות לדמי שמירת הריון בעבור התקופה שלא יכלו לעבוד. יש להגיש את התביעה לדמי שמירת הריון לאחר שחלפו 30 יום של שמירת היריון כאשר את מלוא הפרטים והמידע אפשר למצוא בעמוד הרלוונטי באתר.

   ערעור על החלטות ביטוח לאומי

   אתר המוסד לביטוח לאומי כולל גם מידע על האפשרות לערער על החלטות ביטוח לאומי. הערעור יוגש תוך שישה חודשים לבית הדין האזורי לעבודה, לפי האזור הרלוונטי.

   כמו כן, על החלטת בית הדין האזורי לעבודה ניתן להגיש ערעור לבית הדין הארצי לעבודה היושב בירושלים. ניתן למצוא באתר ביטוח לאומי הסבר על קבלת סיוע משפטי. המבקש להגיש ערעור על החלטה של ביטוח לאומי, זכאי לקבל סיוע משפטי בהגשת הערעור.

   אתר המוסד לביטוח לאומי הוא פשוט וקל לשימוש. העמוד הראשי של האתר פורס בפני הגולש את מלוא השירותים שמעניק ביטוח לאומי עבור כל סוגי האוכלוסיות.

   כניסה אל כל אחת מן הקבוצות, מאפשרת קבלת אינפורמציה מלאה באשר לכל השירותים הניתנים לאוכלוסייה הספציפית. האתר מכיל טפסים, טלפונים וכתובות להם זקוק הגולש, מכיל רשימת סניפים ואת פרטי המוקדים השונים להם יכול להיזקק המשתמש.

   מענה לשאלות, מידע נוסף וקבלת ייעוץ מקוון: פורום ביטוח לאומי>>

   *אין בדברים המופיעים לעיל ובשאר התוכן באתר Mishpatip כדי להחליף ייעוץ משפטי או חוות דעת משפטית. העושה שימוש בתוכן האתר, עושה זאת באחריותו.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-8053464 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף