לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

תאונת אופנוע – משמעות נהיגה בלי ביטוח

נהיגה בלי ביטוח – תאונות אופנוע – מבוא

בשל ריבוי תאונות האופנוע והפגיעות הקשות שהן מביאות עימן, חברות הביטוח לא בדיוק ששות לבטח רוכבי אופנוע מפני תאונות אופנוע. היה ובכל זאת מסכימות החברות לבטח, נאלץ רוכב האופנוע לשלם סכום יקר מכיסו עבור אותו ביטוח.

תאונת אופנוע – משמעות נהיגה בלי ביטוח

הוכחת האשמה יכולה להקים פיצויים לרוכב ללא ביטוח

1. ביטוח אופנוע זה עסק יקר – תאונות אופנוע הן מהתאונות הנפוצות אשר מתרחשות על כבישי ישראל. בעקבות השכיחות הגבוהה של תאונות האופנוע בארץ, חברות ביטוח רבות לא ששות לבטח את רוכבי האופנוע. הפתרון לבעיית ביטוח האופנועים נמצא בשיטת הפול.

ואולם למרות שיטת הפול עלות הביטוח לאופנועים עדיין יקרה עד כדי כך שרוכבי אופנוע רבים מעדיפים לקחת את הסיכון ולא לבטח עצמם מפני תאונות אופנוע שפעמים רבות, מדובר בתאונות קטלניות ביותר אשר יכולות להוביל לפציעות קשות וכתוצאה מכך גם להוצאות כספיות גדולות.

2. כיצד אפשר לזכות בפיצויים ללא ביטוח חובה במקרה של תאונת אופנוע – היה ורוכב אופנוע מבצע תאונת אופנוע ואין ברשותו ביטוח חובה, יכול רוכב האופנוע לקבל בכל זאת פיצויים, אם יוכיח הרוכב כי האשם בתאונה הוא הרכב אשר פגע בו.

התביעה שתוגש תהיה נגד נהג הרכב אשר אותו מבקש רוכב האופנוע להאשים בתאונת אופנוע, ונגד חברת הביטוח של אותו נהג רכב שביטחה אותו בביטוח חובה. בשונה מתביעות פיצויים אחרות, התביעה שתוגש תהיה מבוססת על פקודת הנזיקין ולא על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, שהוא החוק אשר אמור להיות מופעל במקרה של תאונות אופנוע אשר קיים בה כיסוי ביטוחי מטעם חברות הביטוח.

האם אפשר לצאת נשכר במקרה של אי תשלום ביטוח חובה

1. רווח כספי – ישנו יתרון אחד מובהק בתביעה אשר מבוססת על פקודת הנזיקין. בניגוד לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, בפקודת הנזיקין שמורה לשופט ההחלטה על גובה הפיצויים, בעוד שבחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים ישנה תקרת פיצויים אשר לשופט אסור לחרוג ממנה. כלומר אם מתקיים משפט והשופט מחליט על פיצוי שהוא גבוה מתקרת הפיצוי הקיימת בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות הדרכים, יוצא שרוכב האופנוע יוצא נשכר מתאונת האופנוע מכיוון שהוא גם לא שילם ביטוח חובה וגם נהנה מפיצוי יותר גבוה בשל ההחלטה לתבוע על בסיס פקודת הנזיקין.

2. לא למהר לבטל את ביטוח החובה – למרות זאת השופטים לא תמימים והם מכירים את החוק בדיוק כמו עורכי הדין ולקוחותיהם, ולכן הם לא ימהרו לפסוק על פי רחשי ליבם של התובעים. למעשה השופטים כנראה יפסקו את הפיצויים על פי לוק הפיצויים לנפגעי תאונות הדרכים מכיוון שלמרות התביעה הוגשה על בסיס פקודת הנזיקין, השופטים לא ירצו לתת פרס לאותו רוכב האופנוע אשר לא ביצע ביטוח חובה, ולכן יפסקו פיצויים צנועים יותר על בסיס חוק הפיצויים לנפגעי תאונות הדרכים.

מקרים בהם בכל מקרה רוכב האופנוע לא יקבל פיצוי

1. במקרה של רוכב אחר – היה ולרוכב ובעל האופנוע קיים ביטוח חובה אשר מכסה רק אותו ומישהו אחר רוכב על האופנוע שלו ומבצע תאונת אופנוע, בעל האופנוע לא יקבל פיצויים מחברת הביטוח למרות שהוא מבוטח בה.

2. מקרים נוספים – רוכב אופנוע אשר גרם לתאונת אופנוע במזיד, או שהאופנוע שימש אותו לשם ביצוע פשע, גם לא יזכה לפיצויים למרות שהיה מבוטח.

מחפש עורך דין? צריך ייעוץ משפטי? פנה אלינו: מוקד עורכי הדין המוביל והמקצועי בישראל מאז 2006.

צוות של עורכי דין מובילים בתחומם במגוון רחב של התמחויות משפטיות. ליצירת קשר חייג: 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: משאית.אין בדברים שנכתבו כדי להוות המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן לא מתיימר להיות מדויק ו’/או מקיף ו/או עדכני, וכל מי שמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד.

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: לב.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2,

בית פיילוט

ת”א 6777886

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף