לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

משפט דיני החוזים

דוגמאות חוזים

קיימים חוזים מכל הסוגים והמינים, שכן, חוזה, מטבעו, ערוך על פי רצון הצדדים, וככזה, ניתן לנסח ולערוך אותו כטוב בעיני המתקשרים בו. חופש ההתקשרות בחוזה, הוא הבסיס לכל מפגש של רצונות בין הצדדים המתקשרים בחוזה.

משפט דיני החוזים

ישנם דרכים שונות להתקשר בחוזה, חלקן בכתב וחלקן בעל-פה. ניתן אף להתקשר בחוזה על ידי התנהגות לאורך פרק זמן.

הדרך השכיחה יותר להתקשרות היא באמצעות חוזה בכתב. ישנן מגוון רחב של דוגמאות חוזים, וביניהן, חוזה עבודה, חוזה שכירות, חוזה מכר וכו’.

כלל, ניתן לערוך מגוון של דוגמאות חוזים, כל עוד הצדדים לחוזה מסכימים להן, ובלבד שהן אינן סותרות את תקנת הציבור ואינן נוגדות את החוק.

חוזה שכירות דירה

חוזה שכירות דירה הינו חוזה המקנה זכות שימוש בדירה לדייר, בתמורה לסכום כספי המשתלם מידי כל תקופה המוסכמת בחוזה. חוזה שכירות דירה, אינו בעל אופי קנייני, אלא מקנה זכות שימוש מוגבלת בזמן, בלבד. בסעיפי חוזה שכירות דירה חשוב לציין, מהם התנאים וההתחייבויות של כל אחד מהצדדים, השוכר והמשכיר, וביניהם, אופן התשלום ומועדו, תקופת הזמן לשכירות הדירה והאם היא כוללת אופציה להמשך, עירבונות וביטחונות כספיים, פגמים וליקויים במושכר ואופן הטיפול בהם, וכן האם חוק הגנת הדייר מחיל את הוראותיו על חוזה שכירות הדירה דנן וכו’.

הפרת חוזה

ישנו חוק ספציפי העוסק בעניין הפרת חוזה, והתרופות בגינה, והוא חוק החוזים (תרופות בשל הפרת חוזה), תשל”א-1970 .חוק זה מכיל הוראות המסייעות לנפגע מהפרת החוזה להיפצות על נזקו.

החוק נותן מענה לנפגע מהפרת החוזה, וקובע בין השאר, תרופות כגון: אכיפת החוזה, ביטול החוזה ופיצויים לנפגע עקב ההפרה. הכול לפי נסיבות ההפרה ומהות החוזה. כאשר מדובר באכיפת חוזה, קובע החוק, שלא ניתן לאכוף הוראות חוזה, כאשר החוזה אינו בר ביצוע, כאשר מדובר בעבודה או שירות אישי וכן בנסיבות בהן, צו האכיפה ידרוש מידה בלתי סבירה של פיקוח מצד בית המשפט או לשכת ההוצל”פ.

כן כולל החוק הוראה כללית המאפשרת לבית המשפט לא לאכוף חוזה כאשר אכיפתו אינה צודקת בנסיבות העניין.

חוזה שותפות

פירושו של חוזה שותפות הוא שהצדדים לביצוע החוזה מתקשרים ביניהם לצורך שותפות עסקית כלשהי. חוזה שותפות מכיל, בין שאר הוראותיו, את התנאים לשותפות, חובותיו וזכויותיו של כל שותף וכן קובע את אחוזו היחסי של כל שותף בשותפות וברווחיה.

בנסיבות בהן חוזה השותפות שותק באשר לשיעורו היחסי של כל שותף, ההנחה המקובלת היא שהמדובר בשותפות בחלקים שווים. כן רצוי לכלול בחוזה השותפות, מהו תפקידו של כל שותף בשותפות, על אילו תחומים הוא מופקד, מהן סמכויותיו, וכן להגדיר מהי המטרה המשותפת ומהי התוכנית העסקית למימושה.

מחפש עורך דין? צריך ייעוץ משפטי? פנה אלינו: מוקד עורכי הדין המוביל והמקצועי בישראל מאז 2006.

צוות של עורכי דין מובילים בתחומם במגוון רחב של התמחויות משפטיות. ליצירת קשר חייג: 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: רכב.אין בדברים שנכתבו כדי להוות המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן לא מתיימר להיות מדויק ו’/או מקיף ו/או עדכני, וכל מי שמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד.

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: רכב.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2,

בית פיילוט

ת”א 6777886

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף