Mishpatip_MainPic משפטיפ
Mishpatip_MainPic משפטיפ
פנייה לייעוץ אישי  דיני תעבורה – משפט נשים

  נשים ותאונות דרכים. ענין מוזר, מעט תמוה. לא פעם עולה השאלה מדוע נשים מעורבות פחות בתאונות דרכים מאשר גברים. ואם כבר הן מעורבות בתאונות, הרי שאלו לרוב תאונות קלות יחסית, בדרך כלל עם נזקים מועטים וללא נפגעים, ודאי שלא הרוגים.

  דיני תעבורה - משפט נשים

  תוכן עניינים

  נשים על פי דיני תעבורה

  לכאורה הסיבה ברורה מאוד. נשים מעורבות פחות בתאונות, משום שהן נוהגות פחות מגברים. אולם התשובה לכך אינה כל כך חד משמעית. יש התולים זאת בהעדר החוש הטכני שנוטים לייחס לנשים. סיבה שניתן לשלול בנקל. מי מאיתנו לא חזה בנשים מכונאיות, טייסות ונהגות אוטובוסים. אין ספק במקרים לא מעטים הן אפילו הרבה יותר מוצלחות מהגברים.

  את הגורם השני וההגיוני יותר לטעמם של הפמניסטים באשר הם, הוא כמה פשוט המבנה ההורמונלי. כן רבותיי, הורמונים זה כל הסיפור. שם טמון הסוד הגדול להתנהגות הנינוחה של הנשים בכביש וכפועל יוצא מכך גם למיעוט תאונות הדרכים בהן מעורבות נשים.

  אומנם דיני תעבורה, לא מפרידים בין מין למין ועל פי חוק לא נקבע מעולם כי מבנה הורמונלי יכול להטות את החלטת בית המשפט, אך בהחלט ניתן לומר בפה מלא כי יש לו חלק גדול במניעת תאונות הדרכים.

  אז אחרי שהנקודה הובהרה, ניתן לשאול כיצד בדיוק תורמת עובדת היותם נשים בכל רמ"ח איבריהן לנהיגה זהירה יותר בכביש.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   אם כן, נשים מטבע ברייתן רגועות יותר ונינוחות הרבה יותר מאותם גברים מיוזעים, הממלאים את כבישי הארץ.

   נכון, ניתן לראות נשים שנוסעות במהירות מופזרת ולעיתים עוברות בצורה בוטה על כל סעיפי דיני תעבורה, אולם לעולם לא נבחין באישה צועקת קללה דרך חלון המכונית, תוך שהיא מביעה את זעמה באמצעות תנועות ידיים מגונות, אגב יריקה ומבטים כועסים.

   דיני תעבורה, מחייבים כל בעל רשיון ורכב להיות בעל פוליסת ביטוח, שתגן עליו במקרה של תאונה הגם אם אינה באחריותו. כיום חברות ביטוח רבות, מעניקות לנשים הנוהגות בכביש הנחות גורפות, הרחוקות עשרות מונים מתעריפי הביטוח המקובלים עבור נהגים גברים.

   ואולם לא די בהורמונים הנשיים, בכדי לתרץ את המעורבות הנמוכה של נשים בתאונות דרכים. סיבה נוספת לכך היא פחדונתן היחסית, של רבות מהנשים האוחזות בהגה, לעומת עמיתיהן הגברים.

   נשים פחדניות יותר ובשל כך הן נוטות לקחת פחות סיכונים. הן מחושבות הרבה יותר מאיתנו הגברים ולעולם לא תראו אותן נוטלות חלק במשחקי שעשוע ביזאריים, כגון תחרויות מרוצים, או רולטות כבישים לצורותיהן השונות והמזעזעות.

   סיבה נוספת, אף היא מעולמה הפיזי של האישה, היא התפיסה המרחבית הלקויה שהיא מנת חלקן של בנות המין הנשי. נהיגה טובה מחייבת תפיסה מרחבית מהימנה ובהעדר תפיסה מרחבית שכזו, הופכת הנהיגה למסורבלת, מתישה ואף מסוכנת.

   דיני תעבורה – שוויון בין המינים

   האגו הגברי המנופח בלי גבול ברוב המקרים, תורם לחוסר המיומנות של האישה בנהיגה.

   מאוד קשה לנו הגברים, לשבת ליד הנהג אם לא אנחנו הנוהגים. קשה לנו לעשות זאת כפליים כאשר הנהג הוא רחמנא ליצלן אישה. נשים רבות מעדיפות שלא להתעמת עם בני זוגם ומותירות להם גם אם לא מרצון את אחריות הנהיגה. אין זה אומר, שאנחנו הגברים עושים זאת טוב יותר, אבל מי רוצה לנהוג תחת זכוכית מגדלת.

   נשים מעורבות פחות מגברים בתאונות דרכים. הנה צץ בעולמנו נושא נוסף בו עדיין לא הגענו לשוויון המיוחל בין המינים. הבה ננצל את ההזדמנות. הבה נאמץ כולנו את אורחות הנהיגה הנשיים. למען השוויון ולמען הבטחון.

   *אין בדברים המופיעים לעיל ובשאר התוכן באתר Mishpatip כדי להחליף ייעוץ משפטי או חוות דעת משפטית. העושה שימוש בתוכן האתר, עושה זאת באחריותו.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-8053464 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף