Mishpatip_MainPic משפטיפ
Mishpatip_MainPic משפטיפ
פנייה לייעוץ אישי  דיני תעבורה – משפט ללא שתייה

  באמת שבדקתי ועדיין לא הצלחתי לפענח את הנוסחא, שגורמת לאדם לזלזל בחייו, עד שהוא מוכן לעלות על הכביש שיכור. 

  דיני תעבורה – משפט ללא שתייה

  במידה מסוימת, אני רוחש הבנה למעשה הכל כך מסוכן הזה, שהפך ממש לחלק משיגרת יומם של נהגים רבים בישראל. אלכוהול ידוע כחומר מטשטש, המונע ממך להבדיל בין טוב לרע וגורם לך לעיתים לטימטום חושים גמור, היכול להביא אותך גם לאחוז בהגה שתוי.

  תוכן עניינים

  אין בהבנה שאני רוחש למעשה הזה בכדי להכשיר אותו חלילה. ההבנה הזו מסוייגת מאוד. אך בכל זאת בבחינת המעשה אין אפשרות להתעלם מגורמים כה משמעותיים, כמו שפיותו של האדם שבמקרה דנן מוטלת בספק רב.

  עם זאת, איני יכול להבין מה מביא אדם, לרוב שפוי לחלוטין באמצע יום עבודה או באמצע כל נסיעה שגרתית אחרת להתנהג ללא כל טיפת אלכוהול בדמו, בצורה חסרת אחריות לחלוטין, המביאה אותו חרף הסיכון הרב הכרוך בכך לשוחח בזמן הנהיגה בטלפון הנייד.

  עשו ניסוי. שבו בביתכם על כורסא נוחה, טלו בידיכם את מכשיר הסלולאר והתקשרו לחבר טוב או לבת זוג חינננית ונהלו עימם שיחה קלה בת כמה דקות. כעת, נסו במקביל לשיחה, לסגור את כף ידכם הפנויה לצורת אגרוף ולפתוח אותה חזרה.

  עשו זאת כמה פעמים וראו בעצמכם כי יכולת הריכוז, הן בשיחה והן ביד הנסגרת והנפתחת, נפגמת ומונעת מכם למלא את המשימה כמו שצריך.

  זו משימה פשוטה עד מאוד ונתבקשתם לבצע אותם במהלך שיחה קלה, שכדרכם של שיחות קלות גם היא אינה מצריכה יכולת ריכוז גדולה ותובענית. למרות זאת, התקשתם לבצע אותה בשל השיחה בפלאפון הנייד.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   בעזרת ניסוי זה ניתן להבין את הסכנה הגדולה הטמונה לנו, מאותם אלה הנוהגים תוך כדי שיחה. נהיגה אינה אגרוף קפוץ ולרוב השיחות המתבצעות בזמן הנהיגה אינן שיחות קלות. לעיתים השיחות הללו חורצות גורל עיסקאות ענק.

   לאור הדוגמא שהבאנו יקל עלינו להבין עד כמה כתוצאה משיחה בנייד בזמן הנהיגה, יורדת יכולת הריכוז ועולה רמת הסיכון.

   דיני תעבורה גם למשפטנים

   בצהרי יום רביעי, בחודש אפריל שנת אלפיים וחמש, עשה דרכו עורך דין דורי קלגסבד, מבכירי המשפטנים בישראל בנסיעה נתיבי איילון.

   קלגסבלד שב מארוחת צהריים, כשבדמו מהולות כוסות יין. במהלך הנהיגה, ביצע דורי שיחה במכשיר הפלאפון ובשניה אחת של חוסר ריכוז התנגש ברכב שהיה לפניו והרג את נוסעיו – אם צעירה ובנה בן החמש.

   קלגסבלד נשפט ועונשו שנקבע על פי דיני תעבורה, הביא אותו אל בין כותלי הכלא.

   דיני תעבורה שקבעו את עונשו, הם גם שקבעו את החוקים עליהם עבר כשנהג שתוי תוך שיחה בטלפון הנייד.

   קרובי הילד שנהרג בתאונה, אמרו כמו רבים אחרים שעמדו במרכזה של פרשיה מזעזעת כל כך כי אף דבר לא ישיב אותו לחיים.

   ואולם ישנו סעיף אחד, שגם אם אינו נמנה על דיני תעבורה, יש בו להביא למניעת אותם מקרי מוות האורבים לפתחנו.

   דיני תעבורה יוצאים במחול

   תאונות הדרכים גובות חיי אנשים שלא ישובו. בידינו לעצור זאת. נהגים טובים לא שותים ולא משוחחים בפלאפון בזמן הנהיגה.

   דיבורית גם היא לא תועיל למניעת הירידה הקריטית בריכוז. לא הפלאפון הוא הגורם לכך, אלא עצם השיחה ולכן יש להימנע ממנה לחלוטין. אכיפת דיני תעבורה, גם בה יש למנוע זאת וחשוב להקפיד עליה.

   שתו אלכוהול, הרבו מצב טוב, שוחחו כאוות נפשכם בטלפון הנייד, עימדו על ראשכם וצאו במחולות. מותר לכם, אבל בתום הנהיגה.

   *אין בדברים המופיעים לעיל ובשאר התוכן באתר Mishpatip כדי להחליף ייעוץ משפטי או חוות דעת משפטית. העושה שימוש בתוכן האתר, עושה זאת באחריותו.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-8053464 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף