לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

איך מתגרשים יפה

גירושין הם בדרך כלל סיפור לא נעים עבור כל הצדדים. האם ניתן לסיים את הנישואין בצורה יפה? האם יש דבר כזה 'גירושין בטעם טוב'? במאמר הנוכחי ננסה לענות על השאלה.

יעוץ משפטי

לא חייבים להיגרר למערבולת של כעס ושנאה

בני זוג שמתגרשים, בפרט במקרה שהם חיו ביחד כמה שנים, מצויים בתקופה לא קלה. הפרידה קשה, הרגשות גואים, ובקלות ניתן להישאב לתוך מערבולת של כעס ושנאה.
לא מעט פעמים, בתקופה הזו, שגם ככה היא קשה, נכנסים יועצי אחיתופל לתמונה ומעודדים את בני הזוג להילחם אחד בשני ולהגיש תביעות על כל מה שרק אפשר. במקרים מסוימים זה מגיע עד כדי תלונות שווא של אחד מבני הזוג על רעהו.

האם התנהלות זו היא מחויבת המציאות?

התשובה שלי: בפירוש לא. לא חייבים להיגרר לכעס ושנאה. ניתן בהחלט להתגרש בצורה מכובדת ויפה, תוך שמירה על מלוא הזכויות של שני הצדדים. איך מתגרשים יפה :

הילדים סובלים מאד מהמלחמות בין ההורים

כאשר יש לכם ילדים, חשוב עוד יותר לנסות להתגרש בצורה יפה. מחקרים רבים מראים כי הילדים סובלים מאד ממלחמות האגו בין ההורים המתגרשים, עד כדי הפרעות נפשיות והתנהגותיות של ממש.

משום כך, כדאי לחשב 'שכר מצווה כנגד הפסדה', ולחשוב היטב – האם רווח כלכלי או ניצחון משפטי שווה את הנזק הנפשי שייגרם לילדים שאתם כל כך אוהבים.

בכל מקרה, גם אם החלטתם להגיש תביעה משפטית כנגד הצד השני ולהילחם בו בכל הכוח, חשוב להקפיד שהוויכוחים והמריבות יתנהלו הרחק מאוזניהם של הילדים.

להתגרש יפה זה לא אומר לוותר על הזכויות שלכם

חשוב לי להדגיש: כשאני מדבר על האפשרות להתגרש בצורה יפה ומכובדת, אני לא מתכוון שעליכם לוותר על הזכויות שמגיעות לכם, אלא שניתן, על ידי הקשבה והכלה הדדית, להגיע לפתרון ראוי עבור כל הצדדים.

בעצם לא מדובר כאן בוויתור; מדובר בבריאות הנפש שלכם ושל הילדים שלכם. הוויתור על המלחמות הוא בעצם רווח נקי עבור עצמכם וילדיכם בפרק הבא של חייכם.

לפעמים זה גם עשוי להשתלם מבחינה כלכלית. הלא גם אם תחליטו לפתוח במלחמת חורמה כנגד הגרוש/ה – אין ערב לכך שתנצחו בה. בית המשפט עשוי, כמובן, לפסוק לטובת הצד השני, ותמצאו את עצמכם כשידיכם על התחתונה.

בנוסף, גם אם נניח שבית המשפט יפסוק לבסוף לטובת הצד שלכם – זה עשוי לקחת הרבה מאד זמן. מה שמעלה את השאלה: האם הזמן שעובר וההוצאות המשפטיות בגין ההליכים השונים ושירותי עורך הדין שווים בנזק המלך.

כדאי לשקול לפנות למגשר מקצועי

במידה והחלטתם ללכת לכיוון של הידברות וגירושין ברוח טובה, כדאי לכם לשקול את האופציה של פנייה לגישור מקצועי. ישנם מגשרים מקצועיים שמתמחים בדיוק בתחום הזה, ויודעים היטב כיצד להקשיב לשני הצדדים, להכיל את הרגשות ולמצוא פתרון הוגן שישביע את רצון שני הצדדים.

כמובן שלא תמיד ניתן להגיע לעמק השווה. ישנם מקרים בהם הפערים בין הצדדים גדולים מדי והמגשר לא יצליח למצוא פתרון שיהיה מקובל על שני הצדדים. אך אם חשוב לכם לסיים בצורה יפה – כדאי בהחלט לנסות גישור מקצועי.

יש דבר כזה 'להתגרש בטעם טוב'

בשורה התחתונה: לא כל מקרה גירושין חייב להסתיים בדם רע ובשנאה בין הצדדים. הרעים האהובים משכבר – לא חייבים להפוך לשונאים זה לזו.

מהניסיון שלי, ניתן להתגבר על הרגשות הגואים, להיכנס למסלול של פשרה ולסיים ברוח טובה, ובמקרים מסוימים אפילו בידידות.

מחפש עורך דין? צריך ייעוץ משפטי? פנה אלינו: מוקד עורכי הדין המוביל והמקצועי בישראל מאז 2006.

צוות של עורכי דין מובילים בתחומם במגוון רחב של התמחויות משפטיות. ליצירת קשר חייג: 077-9974772

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:גביע.אין בדברים שנכתבו כדי להוות המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן לא מתיימר להיות מדויק ו'/או מקיף ו/או עדכני, וכל מי שמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד.

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:מטוס.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2,

בית פיילוט

ת"א 6777886

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף